fbpixel
Specialista na levné volání s tradicí již od roku 2002
Úvod > Co je VoIP > Minimální požadavky pro VoIP

Minimální požadavky pro VoIP

K volání přes Internet potřebujete pouze připojení k internetu a telefonní přístroj.

Je to jednoduché a nic víc opravdu nepotřebujete. K volání přes internet nepotřebujete počítač, ani žádné speciální znalosti. Pokud si objednáte telefon od FAYNu, vše bude již přednastaveno. Stačí zapojit telefon a můžete volat za bezkonkurenční ceny.

Jak rychlý Internet pro VoIP?

VoIP telefonování můžete využívat všude tam, kde jste připojeni k internetu. Forma připojení není důležitá, můžete odebírat Internet přes kabel (kabelová televize, ADSL) nebo bezdrátově (Wi-Fi, 3G sítě), důležitá je jen rychlost a kvalita připojení.

Aby byl hovor kvalitní, rychlost připojení by neměla klesnout pod 100 kbps v upload i download směru. Rychlost svého stávajícího internetového připojení si můžete změřit např. zde. (další parametry připojení - ping by měl být maximálně do 50 ms a ztrátovostí do 1 % paketů)

 

Jaký telefonní přístroj pro VoIP?

K internetu pak musíte připojit zařízení, skrze které budete telefonovat. Nabízí se několik variant, vyberte si tu svoji:

 1. Chci úplně nové zařízení

  V tomto případě doporučujeme zakoupit IP telefon z naší nabídky. Nabízíme IP telefony stolní nebo bezdrátové. IP telefon vizuálně připomíná telefony klasické pevné linky a po připojení k internetu se stejně tak chová: je stále v pohotovosti k volání i přijímání hovorů a pochopitelně funguje zcela nezávisle na jakémkoli počítači.

 2. Chci používat svůj starý klasický telefon

  Pokud chcete k volání přes Internet užít starší přístroj z pevné linky, stačí jej napojit na tzv. VoIP bránu. Ta se postará o komunikaci mezi přístrojem a internetovým připojením. Stejně jako IP telefon, ani VoIP brána nepotřebuje ke své funkci zapnutý počítač.

 3. Chci VoIP v mobilu

  Telefonování přes Internet lze zprovoznit i v mobilu. Stačí k tomu chytrý mobilní telefon, tzv. smartphone, který má integrovaný tzv. SIP klient nebo musí mít možnost externí SIP klient nainstalovat. Více o VoIP v mobilu.

 4. Chci používat VoIP v počítači

  Volat přes Internet lze i z počítače skrze speciální program, tzv. softwarový telefon. Pro tyto účely nabízíme bezplatný softwarový telefon X-Lite (ZIP, 11,6 MB) s jednoduchým nastavením. Tento způsob volání je jedinou variantou VoIP, která vyžaduje při volání zapnutý počítač, sluchátka s mikrofonem a alespoň minimální počítačovou gramotnost.

Online zákaznická podpora

Novinky

08.04.
2018

Přijmeme pracovníka zákaznického centra

Hledáme fayn pracovníka, který udělá vždy maximum pro podporu stávajících nebo nových zákazníků. ...

01.01.
2018

Změny v termínech výpovědí a přenosů čísel 02/2018

V návaznosti na novelu Zákona o elektronických komunikacích upozorňujeme na změny v termínech výpovědí a přenosů...

Další aktuality

Proč zvolit FAYN

 • Nabízíme klasické mobilní i pevné volání
 • Doma či v práci voláte nejlevněji (VoIP), v terénu pak stále výhodně přes GSM
 • Každý se dovolá vám, vy se dovoláte všem
 • Levné ceny volání nebo volání zdarma
Další informace

Co je VoIP

Využijte své internetové připojení k telefonování a začněte tak volat za bezkonkurenčně nízké ceny. Internetové telefonování (VoIP) je plnohodnotnou náhradou klasické pevné linky, hodí se i pro mobilní telefony. U klasické pevné linky se hlas přenáší "po drátech", zatímco u internetové telefonie putuje hlas po internetu. Jediné, co pro volání potřebujete, je telefon, který volání umožní.


Více o VoIP