fbpixel
Specialista na levné volání s tradicí již od roku 2002
Úvod > FAYN převzal předplacené telefonování VOIPEX od společnosti IPEX

FAYN převzal předplacené telefonování VOIPEX od společnosti IPEX

Tisková zpráva 1/2011

Praha, 1. února 2011 – IPEX (www.ipex.cz) a FAYN (www.fayn.cz) dnes společně oznámili změnu týkající se předplaceného volání VOIPEX (www.voipex.cz). Původní poskytovatel služby – IPEX – se nyní zaměřuje na poskytování ucelených telekomunikačních řešení firemním zákazníkům. Předplacenou službu VOIPEX proto předává společnosti FAYN - historicky prvnímu českému VOIP operátorovi. Ten se dlouhodobě specializuje na poskytování předplaceného volání domácnostem a jednotlivcům. Předplacené volání VOIPEX dodnes využilo přes 8 tisíc uživatelů. Obě strany se dohodly, že podrobnosti transakce nebudou zveřejňovat.

IPEX a FAYN nedávno společně převzali části zákazníků společností VOLNÝ a ADVANTEL. Touto změnou tak obě společnosti pokračují v konsolidaci českého trhu internetové telefonie. IPEX a FAYN tak znovu posilují své pozice v daných segmentech: IPEX v segmentu firem a velkoobchodu; FAYN v segmentu domácností a jednotlivců. Tato změna se žádným způsobem nedotýká zákazníků využívajících služeb VOIPEX s písemnou smlouvou na fakturu. Stávající uživatelé přitom nemusejí měnit nastavení svých zařízení ani nepřijdou o svůj kredit na volání.

Společným zájmem obou společností je nepřerušené poskytování předplacených služeb VOIPEX všem dosavadním uživatelům tak, jako dosud. Uživatelé služby získají se změnou poskytovatele (IPEX > FAYN) až o 30 % výhodnější ceny za volání a bohatší funkcionalitu služeb.

Ing. Jiří Hlavenka, většinový vlastník společnosti FAYN Telecommunications, komentuje: Převzetí předplacených služeb společnosti IPEX – našeho strategického partnera – je logickým vyústěním naší spolupráce. Jako první český VOIP operátor se dlouhodobě zaměřujeme na segment domácností a jednotlivců. Všem uživatelům předplaceného volání VOIPEX tak od prvního dne přineseme o 30 % nižší sazby za volání a více funkcí služeb.

Ing. Petr Chruňák, předseda představenstva společnosti IPEX, komentuje: Těší nás úspěch, který si naše předplacená služba VOIPEX dosud získala. Nyní se však zaměřujeme na segment firemních zákazníků a předplacené služby bychom tak nadále nebyli schopni rozvíjet. Jsme proto rádi, že jsme nalezli seriózního partnera, který je schopen tuto naši službu nejen převzít a provozovat, ale také pěstovat a dále rozvíjet.

Více informací o společnostech naleznete na internetových adresách www.ipex.cz a  www.fayn.cz. Více informací o vlastní předplacené službě VOIPEX naleznete na adrese www.voipex.cz.

Pro více informací kontaktujte

O společnosti IPEX a.s.

IPEX je lídrem v oblasti kompletních komunikačních řešení (ICT) s využitím IP telefonie pro firemní zákazníky. Vlajkovými produkty jsou kompletní komunikační řešení VOIPEX F1 a IP telefonní ústředna IPEX iPBX. Posláním společnosti je být dlouhodobým a spolehlivým partnerem v oblasti všech komunikačních potřeb českých firem. Více informací o společnosti IPEX naleznete na webových stránkách www.ipex.cz.

O společnosti FAYN Telecommunications s.r.o.

FAYN je 1. český operátor, zabývající se telefonováním přes Internet (VoIP), a to už od roku 2002. Posláním a cílem společnosti je poskytovat vysoce kvalitní a spolehlivé služby internetové telefonie za nejnižší možné ceny, při zachování vysokého komfortu a maximální péče pro naše zákazníky.

Online zákaznická podpora

Novinky

08.04.
2018

Přijmeme pracovníka zákaznického centra

Hledáme fayn pracovníka, který udělá vždy maximum pro podporu stávajících nebo nových zákazníků. ...

01.01.
2018

Změny v termínech výpovědí a přenosů čísel 02/2018

V návaznosti na novelu Zákona o elektronických komunikacích upozorňujeme na změny v termínech výpovědí a přenosů...

Další aktuality

Proč zvolit FAYN

  • Nabízíme klasické mobilní i pevné volání
  • Doma či v práci voláte nejlevněji (VoIP), v terénu pak stále výhodně přes GSM
  • Každý se dovolá vám, vy se dovoláte všem
  • Levné ceny volání nebo volání zdarma
Další informace

Co je VoIP

Využijte své internetové připojení k telefonování a začněte tak volat za bezkonkurenčně nízké ceny. Internetové telefonování (VoIP) je plnohodnotnou náhradou klasické pevné linky, hodí se i pro mobilní telefony. U klasické pevné linky se hlas přenáší "po drátech", zatímco u internetové telefonie putuje hlas po internetu. Jediné, co pro volání potřebujete, je telefon, který volání umožní.


Více o VoIP