fbpixel
Specialista na levné volání s tradicí již od roku 2002
Úvod > Podpora > Odblokování služeb

Odblokování služeb

Máte zablokovány telekomunikační služby? Na této stránce Vám pomůžeme identifikovat důvod, proč k tomu mohlo dojít a jak situaci vyřešit až do odblokování a dalšího spokojeného uživání našich služeb. 

Mrzí nás Vaše potíže a rádi Vám pomůžeme s jejich řešením. V případě pozastavení služeb zůstala Vaše linka dostupná pouze pro příchozí hovory, SMS a pro volání na nouzové linky.

Důvodem může být vyčerpání Vašeho kreditu, nebo nezaplacená faktura.

Pokud dobíjíte kredit

Pravděpodobně Váš stav kreditu spadl do záporných hodnot a odchozí služby byly pozastaveny. Proto po přihlášení do své zákaznické zóny na muj.fayn.cz zkontrolujte výši kreditu (v pravém sloupci nahoře). K odblokování služeb dojde automaticky při dobití kreditu do kladných hodnot.

K dobití kreditu můžete využít platbu pomocí platební karty ze zákaznické zóny na muj.fayn.cz (tlačítko Dobít kredit pod sumou kreditu v pravém sloupci nahoře). Při platbě kartou je kredit připsán do 15 minut. Platby přes interner probíhají zabezpečeně a není třeba se jich bát. Je však třeba mít u své banky internetové platby kartou povoleny. 

Při platbě převodem na náš účet bude kredit připsán nejčastěji následující nebo třetí pracovní den. V případě platby ze stejné banky pak tentýž den. Jako variabilní symbol platby uvádějte vždy svoje zákaznické číslo ID.

Potřebujete-li další součinnost, napište nám přes kontaktní formulář a my se Vám budeme snažit co nejrychleji pomoci.

Pokud platíte na fakturu

Odchozí služby mohly být pozastaveny z důvodu neuhrazení faktury. Po přihlášení do zákaznické zóny muj.fayn.cz, v sekci Vyúčtování si projděte Vystavené faktury v horní sekci a Přehled příchozích plateb v dolní sekci. Částky vydaných faktur a přijatých plateb by měly v ideálním případě souhlasit. Taktéž doporučujeme kontrolu Vašeho e-mailu uvedeného jako kontaktní, zda Vám nebyly doručeny upomínky služeb.

Pokud nebyla některá z faktur řádně uhrazena, uhraďte ji prosím dle pokynů z faktury či upomínky. Prověřte si též odchozí platby z Vaší banky. Upozorňujeme, že faktury je nutné hradit s variabilním symbolem, kterým je Vaše zákaznické číslo ID, nikoli pod číslem faktury!

Taktéž upozorňujeme, že v případě starší pohledávky, jsou následujícími platbami hrazeny přednostně tyto pohledávky, nikoli novější faktury. Proto, i když jste například hradili poslední fakturu, může být z části nebo úplně neuhrazena a je třeba zbývající pohledávku uhradit.

Potřebujete-li další pomoc, napište nám prosím e-mail na fakturace@fayn.cz nebo použijte náš kontaktní formulář.

Kredit v plusu, faktury uhrazeny, přesto nevolám

Byť máte kladný kredit, nebo uhrazeny řádně všechny faktury, v ojedinělých případech může dojít k blokaci odchozích služeb. Například kvůli bezpečnostním limitům, které chrání nás i Vás – například při nechtěném dlouhodtrvajícím volání, nebo při mimořádně často se opakujících voláních do zahraničí, kdy je podezření na zneužití linky k podvodným účelům. V tom případě nás kontaktujte, situaci prověříme jak nejrychleji to bude možné. 

 
Online zákaznická podpora

Novinky

08.04.
2018

Přijmeme pracovníka zákaznického centra

Hledáme fayn pracovníka, který udělá vždy maximum pro podporu stávajících nebo nových zákazníků. ...

01.01.
2018

Změny v termínech výpovědí a přenosů čísel 02/2018

V návaznosti na novelu Zákona o elektronických komunikacích upozorňujeme na změny v termínech výpovědí a přenosů...

Další aktuality

Proč zvolit FAYN

  • Nabízíme klasické mobilní i pevné volání
  • Doma či v práci voláte nejlevněji (VoIP), v terénu pak stále výhodně přes GSM
  • Každý se dovolá vám, vy se dovoláte všem
  • Levné ceny volání nebo volání zdarma
Další informace

Co je VoIP

Využijte své internetové připojení k telefonování a začněte tak volat za bezkonkurenčně nízké ceny. Internetové telefonování (VoIP) je plnohodnotnou náhradou klasické pevné linky, hodí se i pro mobilní telefony. U klasické pevné linky se hlas přenáší "po drátech", zatímco u internetové telefonie putuje hlas po internetu. Jediné, co pro volání potřebujete, je telefon, který volání umožní.


Více o VoIP