fbpixel
Specialista na levné volání s tradicí již od roku 2002
Úvod > Co je VoIP > Minimální požadavky pro VoIP

Minimální požadavky pro VoIP

K volání přes Internet potřebujete pouze připojení k internetu a telefonní přístroj.

Je to jednoduché a nic víc opravdu nepotřebujete. K volání přes internet nepotřebujete počítač, ani žádné speciální znalosti. Pokud si objednáte telefon od FAYNu, vše bude již přednastaveno. Stačí zapojit telefon a můžete volat za bezkonkurenční ceny.

Jak rychlý Internet pro VoIP?

VoIP telefonování můžete využívat všude tam, kde jste připojeni k internetu. Forma připojení není důležitá, můžete odebírat Internet přes kabel (kabelová televize, ADSL) nebo bezdrátově (Wi-Fi, 3G sítě), důležitá je jen rychlost a kvalita připojení.

Aby byl hovor kvalitní, rychlost připojení by neměla klesnout pod 100 kbps v upload i download směru. Rychlost svého stávajícího internetového připojení si můžete změřit např. zde. (další parametry připojení - ping by měl být maximálně do 50 ms a ztrátovostí do 1 % paketů)

 

Jaký telefonní přístroj pro VoIP?

K internetu pak musíte připojit zařízení, skrze které budete telefonovat. Nabízí se několik variant, vyberte si tu svoji:

 1. Chci úplně nové zařízení

  V tomto případě doporučujeme zakoupit IP telefon z naší nabídky. Nabízíme IP telefony stolní nebo bezdrátové. IP telefon vizuálně připomíná telefony klasické pevné linky a po připojení k internetu se stejně tak chová: je stále v pohotovosti k volání i přijímání hovorů a pochopitelně funguje zcela nezávisle na jakémkoli počítači.

 2. Chci používat svůj starý klasický telefon

  Pokud chcete k volání přes Internet užít starší přístroj z pevné linky, stačí jej napojit na tzv. VoIP bránu. Ta se postará o komunikaci mezi přístrojem a internetovým připojením. Stejně jako IP telefon, ani VoIP brána nepotřebuje ke své funkci zapnutý počítač.

 3. Chci VoIP v mobilu

  Telefonování přes Internet lze zprovoznit i v mobilu. Stačí k tomu chytrý mobilní telefon, tzv. smartphone, který má integrovaný tzv. SIP klient nebo musí mít možnost externí SIP klient nainstalovat. Více o VoIP v mobilu.

 4. Chci používat VoIP v počítači

  Volat přes Internet lze i z počítače skrze speciální program, tzv. softwarový telefon. Pro tyto účely nabízíme bezplatný softwarový telefon X-Lite (ZIP, 11,6 MB) s jednoduchým nastavením. Tento způsob volání je jedinou variantou VoIP, která vyžaduje při volání zapnutý počítač, sluchátka s mikrofonem a alespoň minimální počítačovou gramotnost.

Online zákaznická podpora

Novinky

31.07.
2019

Převzetí části zákazníků od společnosti Axfone a dohoda o spolupráci

Axfone k prvnímu září postoupí své koncové a menší velkoobchodní zákazníky společnosti FAYN. Obě společnosti dále...

20.05.
2019

Snižujeme ceny datových balíčků

Nastavili jsme nižší ceny balíčků 500 MB, 1 GB a 5 GB. Aktuálně jsme u všech našich mobilních tarifů...

Další aktuality

Proč zvolit FAYN

 • Nabízíme klasické mobilní i pevné volání
 • Doma či v práci voláte nejlevněji (VoIP), v terénu pak stále výhodně přes GSM
 • Každý se dovolá vám, vy se dovoláte všem
 • Levné ceny volání nebo volání zdarma
 • Umíme i stabilní a rychlý pevný internet
Další informace

Co je VoIP

Využijte své internetové připojení k telefonování a začněte tak volat za bezkonkurenčně nízké ceny. Internetové telefonování (VoIP) je plnohodnotnou náhradou klasické pevné linky, hodí se i pro mobilní telefony.

U klasické pevné linky se hlas přenáší "po drátech", zatímco u internetové telefonie putuje hlas po internetu. Jediné, co pro volání potřebujete, je telefon, který volání umožní.


Více o VoIP
neomezené volání levně