fbpixel
Specialista na levné volání s tradicí již od roku 2002
Úvod > FAYN převzal předplacené telefonování VOIPEX od společnosti IPEX

FAYN převzal předplacené telefonování VOIPEX od společnosti IPEX

Tisková zpráva 1/2011

Praha, 1. února 2011 – IPEX (www.ipex.cz) a FAYN (www.fayn.cz) dnes společně oznámili změnu týkající se předplaceného volání VOIPEX (www.voipex.cz). Původní poskytovatel služby – IPEX – se nyní zaměřuje na poskytování ucelených telekomunikačních řešení firemním zákazníkům. Předplacenou službu VOIPEX proto předává společnosti FAYN - historicky prvnímu českému VOIP operátorovi. Ten se dlouhodobě specializuje na poskytování předplaceného volání domácnostem a jednotlivcům. Předplacené volání VOIPEX dodnes využilo přes 8 tisíc uživatelů. Obě strany se dohodly, že podrobnosti transakce nebudou zveřejňovat.

IPEX a FAYN nedávno společně převzali části zákazníků společností VOLNÝ a ADVANTEL. Touto změnou tak obě společnosti pokračují v konsolidaci českého trhu internetové telefonie. IPEX a FAYN tak znovu posilují své pozice v daných segmentech: IPEX v segmentu firem a velkoobchodu; FAYN v segmentu domácností a jednotlivců. Tato změna se žádným způsobem nedotýká zákazníků využívajících služeb VOIPEX s písemnou smlouvou na fakturu. Stávající uživatelé přitom nemusejí měnit nastavení svých zařízení ani nepřijdou o svůj kredit na volání.

Společným zájmem obou společností je nepřerušené poskytování předplacených služeb VOIPEX všem dosavadním uživatelům tak, jako dosud. Uživatelé služby získají se změnou poskytovatele (IPEX > FAYN) až o 30 % výhodnější ceny za volání a bohatší funkcionalitu služeb.

Ing. Jiří Hlavenka, většinový vlastník společnosti FAYN Telecommunications, komentuje: Převzetí předplacených služeb společnosti IPEX – našeho strategického partnera – je logickým vyústěním naší spolupráce. Jako první český VOIP operátor se dlouhodobě zaměřujeme na segment domácností a jednotlivců. Všem uživatelům předplaceného volání VOIPEX tak od prvního dne přineseme o 30 % nižší sazby za volání a více funkcí služeb.

Ing. Petr Chruňák, předseda představenstva společnosti IPEX, komentuje: Těší nás úspěch, který si naše předplacená služba VOIPEX dosud získala. Nyní se však zaměřujeme na segment firemních zákazníků a předplacené služby bychom tak nadále nebyli schopni rozvíjet. Jsme proto rádi, že jsme nalezli seriózního partnera, který je schopen tuto naši službu nejen převzít a provozovat, ale také pěstovat a dále rozvíjet.

Více informací o společnostech naleznete na internetových adresách www.ipex.cz a  www.fayn.cz. Více informací o vlastní předplacené službě VOIPEX naleznete na adrese www.voipex.cz.

Pro více informací kontaktujte

O společnosti IPEX a.s.

IPEX je lídrem v oblasti kompletních komunikačních řešení (ICT) s využitím IP telefonie pro firemní zákazníky. Vlajkovými produkty jsou kompletní komunikační řešení VOIPEX F1 a IP telefonní ústředna IPEX iPBX. Posláním společnosti je být dlouhodobým a spolehlivým partnerem v oblasti všech komunikačních potřeb českých firem. Více informací o společnosti IPEX naleznete na webových stránkách www.ipex.cz.

O společnosti FAYN Telecommunications s.r.o.

FAYN je 1. český operátor, zabývající se telefonováním přes Internet (VoIP), a to už od roku 2002. Posláním a cílem společnosti je poskytovat vysoce kvalitní a spolehlivé služby internetové telefonie za nejnižší možné ceny, při zachování vysokého komfortu a maximální péče pro naše zákazníky.

Online zákaznická podpora

Novinky

31.07.
2019

Převzetí části zákazníků od společnosti Axfone a dohoda o spolupráci

Axfone k prvnímu září postoupí své koncové a menší velkoobchodní zákazníky společnosti FAYN. Obě společnosti dále...

20.05.
2019

Snižujeme ceny datových balíčků

Nastavili jsme nižší ceny balíčků 500 MB, 1 GB a 5 GB. Aktuálně jsme u všech našich mobilních tarifů...

Další aktuality

Proč zvolit FAYN

  • Nabízíme klasické mobilní i pevné volání
  • Doma či v práci voláte nejlevněji (VoIP), v terénu pak stále výhodně přes GSM
  • Každý se dovolá vám, vy se dovoláte všem
  • Levné ceny volání nebo volání zdarma
  • Umíme i stabilní a rychlý pevný internet
Další informace

Co je VoIP

Využijte své internetové připojení k telefonování a začněte tak volat za bezkonkurenčně nízké ceny. Internetové telefonování (VoIP) je plnohodnotnou náhradou klasické pevné linky, hodí se i pro mobilní telefony.

U klasické pevné linky se hlas přenáší "po drátech", zatímco u internetové telefonie putuje hlas po internetu. Jediné, co pro volání potřebujete, je telefon, který volání umožní.


Více o VoIP
neomezené volání levně