fbpixel
Specialista na levné volání s tradicí již od roku 2002

Češi odevzdávají příliš velkou část své výplaty mobilním operátorům

26.06.2011

Několik čísel z výzkumů, které nás samotné překvapily. Průměrná útrata za mobilní volání je v evropských zemích nesmírně odlišná stát od státu. Vede Španělsko (35,9 eur/osobu), poslední je Litva (5,4 eur). Česko patří bohužel také mezi rekordmany s 27,2 eur/osoba, 4. místo - naproti tomu sousední Rakousko je u opačného konce s 7,3 eur. Rakušané s průměrně trojnásobnými platy tak utratí 4x méně za mobilní volání, celkem je tedy útrata za mobilní volání bolí dvanáctkrát méně než Čechy... Čím to? Volají jiné národy méně nebo mají volání levnější? Něco naznačí jiný průzkum. Dle něj utrácí Čech průměrně za minutu hovorného (průměr všech sítí, ale mobilní samozřejmě dominují) od 4,8 do 7 Kč za minutu (dle operátora). V Rakousku to je 1,5-2,3 Kč/min. Nelze tedy učinit jiný závěr, než že jsou čeští zákazníci svými mobilními operátory zkroceni jako poslušné ovečky a nechávají se holit a stříhat jako málokdo v Evropě. Všimněte si ještě jedné věci: mobilní operátoři předstírají brutální konkurenční boj, stále nabízejí jakési výhody. Ve skutečnosti ale jsou všichni tři zhruba stejně velcí a všichni tři ze zákazníků kasírují velmi podobné taxy na volání. Proč? Protože český zákazník neumí nebo nechce pořádně počítat - jinak by šel natvrdo a ve velkém k tomu operátorovi, který je nejlevnější, což by přinutilo zlevnit jiného operátora a rozpoutal by se skutečný konkurenční boj. Ale operátoři vědí, že na české zákazníky nejlépe působí pseudoakce typu 300 MMS zdarma nebo 4 kamarádi a ceny tak vůbec nesnižují.

Online zákaznická podpora

Novinky

31.07.
2019

Převzetí části zákazníků od společnosti Axfone a dohoda o spolupráci

Axfone k prvnímu září postoupí své koncové a menší velkoobchodní zákazníky společnosti FAYN. Obě společnosti dále...

20.05.
2019

Snižujeme ceny datových balíčků

Nastavili jsme nižší ceny balíčků 500 MB, 1 GB a 5 GB. Aktuálně jsme u všech našich mobilních tarifů...

Další aktuality

Proč zvolit FAYN

  • Nabízíme klasické mobilní i pevné volání
  • Doma či v práci voláte nejlevněji (VoIP), v terénu pak stále výhodně přes GSM
  • Každý se dovolá vám, vy se dovoláte všem
  • Levné ceny volání nebo volání zdarma
  • Umíme i stabilní a rychlý pevný internet
Další informace

Co je VoIP

Využijte své internetové připojení k telefonování a začněte tak volat za bezkonkurenčně nízké ceny. Internetové telefonování (VoIP) je plnohodnotnou náhradou klasické pevné linky, hodí se i pro mobilní telefony.

U klasické pevné linky se hlas přenáší "po drátech", zatímco u internetové telefonie putuje hlas po internetu. Jediné, co pro volání potřebujete, je telefon, který volání umožní.


Více o VoIP
neomezené volání levně