fbpixel
Specialista na levné volání s tradicí již od roku 2002

Internetové telefonii se slibuje skvělá budoucnost

27.06.2011

Článek „Nevyhnutelnost mobilního VoIP“na renomovaném serveru von.com předpovídá internetovému telefonování doslova nevyhnutelně skvělou budoucnost. Ač se vztahuje ke světovému trhu, většina z jeho tvrzení je platná právě tak i pro nás. VoIP byl ze začátku koncipován jako náhrada pevných linek, které byly nejen u nás předražené. To se splnilo částečně, spíše ale z menší části – velká většina uživatelů pevných linek totiž přešla na užívání mobilů. Pohodlí mobilů máme všichni rádi, ceny za volání už méně…
Dle článku ale nyní nastává nevyhnutelný okamžik, kdy internetová telefonie začne konkurovat s daleko větší silou i mobilům. Nejen chytré mobily jako iPhone a řada dalších, ale i běžně prodávané řady již umí volat přes Internet naprosto stejným způsobem jako přes GSM síť – pro uživatele to je nerozeznatelné. Provozovatelé mobilních sítí musí v rámci konkurenčního boje nabízet stále komfortnější připojení k internetu – a tím si současně zadělávají na problém, neboť přes toto připojení je možné volat a obcházet tak GSM volání. Současně pak vedle toho přibývá i dalších bezdrátových sítí, jak v domácnostech a firmách (Wi-Fi), tak i v městských aglomeracích (WiMax a další). Internetová telefonie trošku propásla dobu, kdy měla šanci převzít zákazníky pevných sítí. Technologie nebyla ještě zcela zralá, byla málo známá a rovněž „pevný“ Internet nebyl zcela rozšířený nebo levný. Svou druhou šanci si ale podle autorů renomovaného časopisu už ujít nenechá.

Online zákaznická podpora

Novinky

31.07.
2019

Převzetí části zákazníků od společnosti Axfone a dohoda o spolupráci

Axfone k prvnímu září postoupí své koncové a menší velkoobchodní zákazníky společnosti FAYN. Obě společnosti dále...

20.05.
2019

Snižujeme ceny datových balíčků

Nastavili jsme nižší ceny balíčků 500 MB, 1 GB a 5 GB. Aktuálně jsme u všech našich mobilních tarifů...

Další aktuality

Proč zvolit FAYN

  • Nabízíme klasické mobilní i pevné volání
  • Doma či v práci voláte nejlevněji (VoIP), v terénu pak stále výhodně přes GSM
  • Každý se dovolá vám, vy se dovoláte všem
  • Levné ceny volání nebo volání zdarma
  • Umíme i stabilní a rychlý pevný internet
Další informace

Co je VoIP

Využijte své internetové připojení k telefonování a začněte tak volat za bezkonkurenčně nízké ceny. Internetové telefonování (VoIP) je plnohodnotnou náhradou klasické pevné linky, hodí se i pro mobilní telefony.

U klasické pevné linky se hlas přenáší "po drátech", zatímco u internetové telefonie putuje hlas po internetu. Jediné, co pro volání potřebujete, je telefon, který volání umožní.


Více o VoIP
neomezené volání levně