Podmínky a technická podpora pro mobilní volání v zahraničí a ze zahraničí, tzv. roaming. 

Aktivování roamingu

Roamingová služba je v základu aktivní u každé SIM karty. Ovšem pokud vlastníte SIM vystavenou před 1. 3. 2014, zde roaming v základu povolen není. Pro jeho aktivaci napište žádost na pomoc@fayn.cz. Stejně tak nás kontaktujte, pokud si přejete ověřit, zda máte roaming opravdu na vaší kartě aktivní. 

Stav kreditu

Pokud máte kreditní účet, je nutné, abyste po dobu pobytu měli zůstatek kreditu kladný. Po blokaci karty se záporným kreditem nemusí být možné kartu znovu v zahraničí aktivovat, tak jako se to děje v ČR. 

Podporované zahraniční sítě operátorů (roamingoví partneři)

Seznam našich roamingových partnerů naleznete zde.

Nastavení mobilního telefonu v zahraničí

Váš mobilní telefon by se měl automaticky připojit do některé z podporovaných sítí našich partnerů (pokud v dané zemi a lokalitě má pokrytí). 

Pokud se tak nestane, doporučujeme po překročení hranice telefon restartovat. 

Pokud se telefon automaticky nepřipojí, může být nutné v rámci nastavení vašeho přístroje vybrat síť manuálně. Tedy najít si ve výše uvedeném seznamu roamingových partnerů síť pro danou lokalitu a ve vašem telefonu si ji nastavit.

Ceny roamingu

Naleznete v detailním ceníku svého tarifu a také v tomto přehledu

Další užitečné tipy

Ohlídejte si mobilní data v zahraničí

Zatímco ceny roamingu v rámci EU jsou nízké, mimo EU to může být již horší a je to dáno poplatky zahraničním operátorům. Zejména mobilní připojenní v zahraničí může být značně nákladné. Proto, pokud mobilní internet v zahraničí nepotřebujete, vypněte si jej zcela v zákaznické zóně v sekci Nastavení - Mobilní data - Blokovat mobilní data. 

Exotické frekvence v USA

Pokud cestujete do USA, ověřte si, že váš přístroj podporuje tamní frekvence GSM. Typicky levné jednoduché telefony NOKIA nepodporují frekvence využívané v USA. Potřebujete takzvaný multi-band či quad-band mobilní telefon. moderní chytré mobily toto většinou splňují.