fbpixel
Specialista na levné volání s tradicí již od roku 2002

Co je to VoIP?

14.06.2011

Jedná se o spojování a vedení telefonních hovorů přes internetovou síť. Z historie známe různé způsoby telefonování. Nejstarší a stále používané je s využitím pevné linky („drátu“) – hovor běží mezi oběma stranami po pevném spoji. Z novějších metod jsou nejznámější samozřejmě takzvané mobilní hovory, nazývané též GSM podle zkratky použité technologie – hovor se přenáší vzduchem, je předáván mezi základnovými stanicemi. Internetová telefonie je dalším vývojovým stupněm. Využívá toho, že Internet je prakticky všude běžně přítomný a toho, že tak jako mohou internetovou sítí „téci“ data, může jí být stejně tak dobře předáván, přenášen telefonní hovor. Dá se tedy až na malé výjimky říci, že kde je připojení k internetu, tam lze použít telefonování přes Internet; to se též nazývá „internetová telefonie“ nebo VoIP, což je zkratka anglického názvu této technologie Voice over Internet Protocol, čili Hlas přes internetový protokol. Ve všech těchto případech jde o jedno a totéž. Vstup do světa internetového telefonování je více než snadný – je snazší než u jiných druhů volání. Tím, že jste připojeni k internetu, jste už ty hlavní předpoklady splnili; stačí jen mít do čeho mluvit a z čeho poslouchat (tj. sluchátko a mikrofon), a můžete začít hovořit takřka obratem, například v síti nazvané Skype. Pro pořádné volání se pak – stejně jako u mobilní nebo pevnolinkové telefonie – musíte připojit ke službám některého z operátorů internetové telefonie; nejstarším z nich na českém trhu je právě firma FAYN Telecommunications. Operátor provádí na svém zařízení spojování vašich hovorů s druhou stranou, zejména pak s mobilními i pevnolinkovými operátory, a přidělí Vám standardní devítimístné (a mezinárodně platné) číslo, se kterým se můžete dovolat na kohokoli na světě a kdokoli na světě se pak dovolá Vám, stejně jako se dovolá na Váš mobil nebo pevnou linku.

Online zákaznická podpora

Novinky

31.07.
2019

Převzetí části zákazníků od společnosti Axfone a dohoda o spolupráci

Axfone k prvnímu září postoupí své koncové a menší velkoobchodní zákazníky společnosti FAYN. Obě společnosti dále...

20.05.
2019

Snižujeme ceny datových balíčků

Nastavili jsme nižší ceny balíčků 500 MB, 1 GB a 5 GB. Aktuálně jsme u všech našich mobilních tarifů...

Další aktuality

Proč zvolit FAYN

  • Nabízíme klasické mobilní i pevné volání
  • Doma či v práci voláte nejlevněji (VoIP), v terénu pak stále výhodně přes GSM
  • Každý se dovolá vám, vy se dovoláte všem
  • Levné ceny volání nebo volání zdarma
  • Umíme i stabilní a rychlý pevný internet
Další informace

Co je VoIP

Využijte své internetové připojení k telefonování a začněte tak volat za bezkonkurenčně nízké ceny. Internetové telefonování (VoIP) je plnohodnotnou náhradou klasické pevné linky, hodí se i pro mobilní telefony.

U klasické pevné linky se hlas přenáší "po drátech", zatímco u internetové telefonie putuje hlas po internetu. Jediné, co pro volání potřebujete, je telefon, který volání umožní.


Více o VoIP
neomezené volání levně