fbpixel
Specialista na levné volání s tradicí již od roku 2002

Co je to VoIP?

14.06.2011

Jedná se o spojování a vedení telefonních hovorů přes internetovou síť. Z historie známe různé způsoby telefonování. Nejstarší a stále používané je s využitím pevné linky („drátu“) – hovor běží mezi oběma stranami po pevném spoji. Z novějších metod jsou nejznámější samozřejmě takzvané mobilní hovory, nazývané též GSM podle zkratky použité technologie – hovor se přenáší vzduchem, je předáván mezi základnovými stanicemi. Internetová telefonie je dalším vývojovým stupněm. Využívá toho, že Internet je prakticky všude běžně přítomný a toho, že tak jako mohou internetovou sítí „téci“ data, může jí být stejně tak dobře předáván, přenášen telefonní hovor. Dá se tedy až na malé výjimky říci, že kde je připojení k internetu, tam lze použít telefonování přes Internet; to se též nazývá „internetová telefonie“ nebo VoIP, což je zkratka anglického názvu této technologie Voice over Internet Protocol, čili Hlas přes internetový protokol. Ve všech těchto případech jde o jedno a totéž. Vstup do světa internetového telefonování je více než snadný – je snazší než u jiných druhů volání. Tím, že jste připojeni k internetu, jste už ty hlavní předpoklady splnili; stačí jen mít do čeho mluvit a z čeho poslouchat (tj. sluchátko a mikrofon), a můžete začít hovořit takřka obratem, například v síti nazvané Skype. Pro pořádné volání se pak – stejně jako u mobilní nebo pevnolinkové telefonie – musíte připojit ke službám některého z operátorů internetové telefonie; nejstarším z nich na českém trhu je právě firma FAYN Telecommunications. Operátor provádí na svém zařízení spojování vašich hovorů s druhou stranou, zejména pak s mobilními i pevnolinkovými operátory, a přidělí Vám standardní devítimístné (a mezinárodně platné) číslo, se kterým se můžete dovolat na kohokoli na světě a kdokoli na světě se pak dovolá Vám, stejně jako se dovolá na Váš mobil nebo pevnou linku.

Online zákaznická podpora

Novinky

20.06.
2019

Přijmeme pracovníka zákaznického centra

Jsme český telekomunikační operátor s 15letou historií. Hledáme pracovníka, který udělá maximum pro podporu...

20.05.
2019

Snižujeme ceny datových balíčků

Nastavili jsme nižší ceny balíčků 500 MB, 1 GB a 5 GB. Aktuálně jsme u všech našich mobilních tarifů...

Další aktuality

Proč zvolit FAYN

  • Nabízíme klasické mobilní i pevné volání
  • Doma či v práci voláte nejlevněji (VoIP), v terénu pak stále výhodně přes GSM
  • Každý se dovolá vám, vy se dovoláte všem
  • Levné ceny volání nebo volání zdarma
  • Umíme i stabilní a rychlý pevný internet
Další informace

Co je VoIP

Využijte své internetové připojení k telefonování a začněte tak volat za bezkonkurenčně nízké ceny. Internetové telefonování (VoIP) je plnohodnotnou náhradou klasické pevné linky, hodí se i pro mobilní telefony.

U klasické pevné linky se hlas přenáší "po drátech", zatímco u internetové telefonie putuje hlas po internetu. Jediné, co pro volání potřebujete, je telefon, který volání umožní.


Více o VoIP
neomezené volání levně