fbpixel
Specialista na levné volání s tradicí již od roku 2002

Volání zdarma v celé ČR! A taky na mobily.

23.03.2012

Nevěříte reklamním sloganům? Volání zdarma zní nereálně, tato služba však v České republice opravdu existuje. Jak můžete telefonovat zdarma na pevné linky a dokonce i na mnohé mobily?

Cesta k volání zdarma rozhodně nevede skrze mobilní operátory. Čeští telefonní operátoři jsou jedni z nejdražších v Evropě a přechod ke konkurenčnímu poskytovateli mobilních služeb dohromady nic nevyřeší. Když zaplatíte méně za volání do vlastní sítě, zase více provoláte při volání např. na pevnou linku.

Řešením není ani volání přes Skype. Užívání programu Skype vyžaduje alespoň minimální počítačovou gramotnost, technické vybavení (mikrofon, sluchátka) a neustále zapnutý počítač i samotný program. Skype sice umožňuje volat i mimo vlastní síť, na běžné mobily a pevné linky, ale toto volání vychází ve výsledku relativně draze a rozhodně neposkytuje kýžený efekt „ušetření za telefon", natož pak volání zdarma.

Jak funguje volání zdarma přes Internet?

Volání zdarma ale existuje. Jde o tzv. VoIP neboli telefonování přes Internet. VoIP je název protokolu, který volání přes Internet umožňuje. Princip telefonování přes Internet je jednoduchý - hlas se nepřenáší přes telefonní kabely nebo skrze sítě mobilních operátorů, nýbrž je převáděn na data a ta jsou pak přenášena po síti Internet. To umožňuje, aby VoIP operátor účtoval za své služby velmi nízké sazby a v případech hovorů v rámci VoIP sítě nabízel dokonce volání zcela zdarma.

Ano, všechny hovory v rámci VoIP sítě jsou zcela bezplatné. Nejde o žádnou obdobu volných minut odvíjených od výše paušálních měsíčních plateb. Volání zdarma s VoIP nemá opravdu žádné podmínky ani skryté háčky. Stačí si zřídit telefonní účet a začít volat. Vyberte si ten nejvýhodnější tarif pro Vás a aktivujte si telefonní účet v síti FAYN.

Po registraci Vám připravíme uživatelský účet s vlastním telefonním číslem. Tento účet pak lze napojit buď na speciální VoIP telefon nebo jej implementovat do chytrého mobilu.

V prvním případě VoIP linku nerozeznáte od klasické pevné linky, kterou všichni známe. Hovor nejde přes žádný počítačový program a pro volání nepotřebujete počítač. Stačí pouze internetový kabel (připojení k internetu), který do VoIP telefonu napojíte. Kromě pevné linky, ale můžete také využívat VoIP v mobilu. Stačí k tomu tzv. SIP klient, který umí využívat datových přenosů pro volání. Nevoláte tedy přes Vašeho mobilního operátora, ale přes Internet.

Telefonování zdarma přes Internet nejen pro firmy

VoIP linka umí komunikovat nejen s telefonními čísly uvnitř VoIP sítě, ale samozřejmě se dovoláte do běžných mobilních sítí a na pevné linky (volat můžete za skvělé ceny i do zahraničí). VoIP linka má vlastní telefonní číslo, takže se na ni ze všech ostatních čísel (pevných, mobilních i ze zahraničí) dovoláte. VoIP linku lze proto bez problémů použít i jako např. oficiální firemní kontaktní číslo.

Pokud si pak v rámci firmy pořídíte více VoIP telefonů, nebudete za vnitrofiremní komunikaci platit již nikdy více ani korunu.

VoIP má široké uplatnění i mimo korporátní sféru. Máte příbuzné, se kterými často hovoříte? Pořiďte sobě i jim telefonní číslo ze sítě FAYN a můžete spolu telefonovat třeba každý den úplně zadarmo. Nebo stačí mít v bytě svoji vlastní wi-fi síť a po příchodu domů se do ní připojit SIP klientem ze svého smartphonu a můžete používat svůj chytrý mobil k volání zdarma na jiná VoIP čísla. Do mobilních sítí můžete volat od 99 haléřů za minutu.

 

Online zákaznická podpora

Novinky

31.07.
2019

Převzetí části zákazníků od společnosti Axfone a dohoda o spolupráci

Axfone k prvnímu září postoupí své koncové a menší velkoobchodní zákazníky společnosti FAYN. Obě společnosti dále...

20.05.
2019

Snižujeme ceny datových balíčků

Nastavili jsme nižší ceny balíčků 500 MB, 1 GB a 5 GB. Aktuálně jsme u všech našich mobilních tarifů...

Další aktuality

Proč zvolit FAYN

  • Nabízíme klasické mobilní i pevné volání
  • Doma či v práci voláte nejlevněji (VoIP), v terénu pak stále výhodně přes GSM
  • Každý se dovolá vám, vy se dovoláte všem
  • Levné ceny volání nebo volání zdarma
  • Umíme i stabilní a rychlý pevný internet
Další informace

Co je VoIP

Využijte své internetové připojení k telefonování a začněte tak volat za bezkonkurenčně nízké ceny. Internetové telefonování (VoIP) je plnohodnotnou náhradou klasické pevné linky, hodí se i pro mobilní telefony.

U klasické pevné linky se hlas přenáší "po drátech", zatímco u internetové telefonie putuje hlas po internetu. Jediné, co pro volání potřebujete, je telefon, který volání umožní.


Více o VoIP
neomezené volání levně