fbpixel
Specialista na levné volání s tradicí již od roku 2002

Skype je levný? Nikoli! Zkušenosti zákazníka

25.06.2011

Na této adrese jsou zajímavé zkušenosti zákazníka, který zkusil využít služby populárního Skype i pro volání do dalších sítí. Ukázalo se, že pocit, že Skype je zadarmo, byl falešný. Skype si při volání do pevných sítí účtuje přes SkypeOut cca 0,6 Kč/minutu, do mobilních pak 5,32 Kč/minutu. (Pro srovnání u FAYNu: pevné od 0,19 Kč/min, mobilní od 2,44 Kč/min). Tím ale „výhodnost“ Skype nekončí – tato firma Vám navíc účtuje při každém spojení zhruba jednokorunový spojovací poplatek (u FAYNu 0 Kč). Skype má rozhodně svoje výhody – zejména je jím snadné „skypování“ mezi kamarády po celém světě zdarma, i svoje známé nevýhody (bezpečnostní díry, hrozba, že si z Vašeho počítače udělají „ústřednu“, kterou potečou stovky hovorů současně atd.). Výhodnost volání z a do dalších sítí ale je pouze mýtem: Skype může být o něco výhodnější než volání přes tradiční (mobilní) operátory, ale je výrazně, až několikanásobně dražší než FAYN.

Online zákaznická podpora

Novinky

20.05.
2019

Snižujeme ceny datových balíčků

Nastavili jsme nižší ceny balíčků 500 MB, 1 GB a 5 GB. Aktuálně jsme u všech našich mobilních tarifů...

13.05.
2019

Nové ceny volání a SMS z ČR do EU

Nižší ceny volání z Česka do EU vstupují v platnost k 15. 5. 2019. Maximální ceny, které je možné dle nové...

Další aktuality

Proč zvolit FAYN

  • Nabízíme klasické mobilní i pevné volání
  • Doma či v práci voláte nejlevněji (VoIP), v terénu pak stále výhodně přes GSM
  • Každý se dovolá vám, vy se dovoláte všem
  • Levné ceny volání nebo volání zdarma
  • Umíme i stabilní a rychlý pevný internet
Další informace

Co je VoIP

Využijte své internetové připojení k telefonování a začněte tak volat za bezkonkurenčně nízké ceny. Internetové telefonování (VoIP) je plnohodnotnou náhradou klasické pevné linky, hodí se i pro mobilní telefony.

U klasické pevné linky se hlas přenáší "po drátech", zatímco u internetové telefonie putuje hlas po internetu. Jediné, co pro volání potřebujete, je telefon, který volání umožní.


Více o VoIP
neomezené volání levně