fbpixel
Specialista na levné volání s tradicí již od roku 2002

Správné zabezpečení telefonní linky

15.11.2011

Vzhledem k tomu, že většina poskytovatelů internetového připojení přiděluje svým zákazníkům standardně veřejnou IP adresu, hrozí uživatelům VoIP služeb vyšší nebezpečí. Zařízení na veřejné IP adrese je přístupné všem z celé internetové sítě. To znamená, že se kdokoliv z internetu může do takového zařízení dostat.

 

Všichni uživatelé VoIP služeb (nejenom v síti FAYN) by proto měli věnovat zabezpečení svého zařízení (IP telefon, VoIP brána) patřičnou pozornost.

Zařízení by nemělo být na veřejné IP adrese. Pokud není jiná možnost než veřejná IP adresa, je nutné telefonní zařízení zabezpečit tím, že se před něj zapojí router (krabička, která přidělí telefonu neveřejnou IP adresu).

 

Jak poznáte, že Vaše zařízení není správně zabezpečeno?

 

  • Zjistěte u svého poskytovatele internetu, jakou IP adresu Vám přiděluje.
  • Zkontrolujte zapojení telefonního zařízení.

 

Pokud Vám poskytovatel internetu přiděluje neveřejnou IP adresu, je Vaše zařízení chráněno před zneužitím z internetu. I přesto však své přístupové údaje ke své telefonní lince FAYN nepředávejte nikomu dalšímu a bezpečně si je uschovejte.

 

V případě, že Vám poskytovatel internetu přiděluje veřejnou IP adresu a telefonní zařízení nemáte zapojeno za routerem, je nutné router pořídit a telefonní zařízení zapojit za něj. Router si zabezpečte silným heslem a zamezte v něm možnost vzdálené správy.

 

Nevíte si se zabezpečením svého zařízení rady? Neváhejte kontaktovat naše Zákaznické centrum. Naši pracovníci Vám rádi poradí.

Online zákaznická podpora

Novinky

31.07.
2019

Převzetí části zákazníků od společnosti Axfone a dohoda o spolupráci

Axfone k prvnímu září postoupí své koncové a menší velkoobchodní zákazníky společnosti FAYN. Obě společnosti dále...

20.05.
2019

Snižujeme ceny datových balíčků

Nastavili jsme nižší ceny balíčků 500 MB, 1 GB a 5 GB. Aktuálně jsme u všech našich mobilních tarifů...

Další aktuality

Proč zvolit FAYN

  • Nabízíme klasické mobilní i pevné volání
  • Doma či v práci voláte nejlevněji (VoIP), v terénu pak stále výhodně přes GSM
  • Každý se dovolá vám, vy se dovoláte všem
  • Levné ceny volání nebo volání zdarma
  • Umíme i stabilní a rychlý pevný internet
Další informace

Co je VoIP

Využijte své internetové připojení k telefonování a začněte tak volat za bezkonkurenčně nízké ceny. Internetové telefonování (VoIP) je plnohodnotnou náhradou klasické pevné linky, hodí se i pro mobilní telefony.

U klasické pevné linky se hlas přenáší "po drátech", zatímco u internetové telefonie putuje hlas po internetu. Jediné, co pro volání potřebujete, je telefon, který volání umožní.


Více o VoIP
neomezené volání levně